MASÁŽE

Klasická masáž

Jedná se o olejovou masáž, která odstraňuje únavu a zejména posiluje a regeneruje náš organismus. Prováděnou zpravidla od horní části hýždí přes celá záda, ramena a šijí. Odstraňuje ztuhlost, ochablost, zkrácení a bolestivost svalstva. Významně napomáhá k lepšímu prokrvení, k návratu žilní krve a mízy z periferií do oběhového centra a způsobuje intenzivní prokrvení především svalového a vazivového aparátu, ale druhotně i vnitřních orgánů. Při masáži se používá individuální přítlak dle přání klienta a využívá se pestré množství technik např.tření, hnětení či vytřásání příslušných svalovýc partii. Tato masáž často odstraní bolesti hlavy vzniklé z napěti šíjových svalů.

Masáž má blahodárný vliv na nervovou soustavu a celkově pozitivně ovlivňuje psychický stav člověka.

Skořicová masáž

Jedná se o velmi účinnou terapii v boji proti celulitidě.

Skořicová masáž se obvykle provádí na nohách, hýždích a zádech. Skořice je výjimečná svou schopností prohřát a prokrvit ošetřované tkáně. Rozšiřuje cévy, zvětšuje průtok krve a zvyšuje tím odbourávání tukové tkáně. Skořicová masáž navíc působí silně desinfekčně a je vhodná při tlumení bolesti. Dále pak uvolňuje svalové napětí a upravuje fungování lymfatického systému.

Tato masáž by se neměla provádět v případě onkologických, kožních a virových onemocnění. Není též vhodná v případě vysokého krevního tlaku a těhotenství.

Jasmínová masáž

Jemná relaxační masáž. Výborná pro uklidnění smyslů, pozitivně působí i na bolest zad a svalů. V antice věřili v afrodiziakální sílu jasmínu, který pomáhá i se sexuálními problémy. Květ jasmínu byl proto přezdíván ,,Královna noci“. Uvolňuje psychické i svalové napětí.

Levandulová masáž

Relaxační levandulová masáž je vhodná nejen pro milovníky levandule, ale působí velmi pozitivně i při psychických a citových problémech, stresu, depresích a nespavosti.

Je velmi účinná i při kožních problémech. Přináší úlevu při bolesti hlavy či bolestivé menstruaci a uvolňuje svalové napětí.

Relaxační levandulová masáž je obzvláště vhodná pro relaxaci po náročném dni a před spaním, abyste mohli náročný den nechat za sebou.

Prvním krokem masáže je masáž nohou, neboť na ploskách nohou se nachází nejvíce akupresurních a akupunkturních bodů, poté následuje celotělová masáž se zaměřením na záda.

  • působí pozitivně při stresu a psychických problémech
  • úleva od bolesti hlavy
  • výborná masáž na nespavost
  • uvolnění svalového napětí

Masáž z lotusu

Masáž proti stresu a únavě.

Masáž z lotusu je vhodná pro všechny typy pleti, tak i pro těhotné a děti. Masážní olej zanechává pokožku jemnou a vyživenou. Má antibakteriální účinek, regeneruje, vyživuje a zvláčnuje pokožku a zanechávají ji hladkou a pevnou.

  • Její jemná vůně zlepšuje náladu
  • uvolňuje od stresu
  • pomáhá zvýšit vitalitu a energii po dlouhotrvající nemoci, únavě a fyzické námaze