ŠPONY – NEHTOVÁ ROVNÁTKA

Provádím ošetření a rovnání zarůstajících nehtů nehtovými šponami Podofix. 

Umožňují ošetřit každý typ deformovaných nebo zarostlých nehtů.

Deformované, stočené nehty nebo další potíže ve formě zarostlých nehtů jsou dnes velmi rozšířeným problémem pro mnoho klientů. V dnešní době se tato diagnóza projevuje i u dětí. Různě deformované typy nehtů a zarostlé nehty se zpravidla projevují v důsledku genetické predispozice.

Zarostlé nehty („unguis incarnatus“) mohou také vznikat nesprávným stříháním nehtů nebo používáním nevhodné obuvi. Velmi často jsou zarostlé nehty doprovázeny bolestmi a záněty nehtových valů.V případě zanícení provádí ošetření výhradně lékař!

 Hlavní výhody ošetření zarostlých nebo deformovaných nehtů šponami Podofix:

– dlouhodobé zlepšení
– jednoduchá a velmi šetrná aplikace.
– vynikající přizpůsobení špon různým typům nehtů
– neomezují klienta při každodenní rutině ani při pracovních a sportovních aktivitách
– vynikající alternativa chirurgického zákroků
– špony jsou klasifikovány jako zdravotnický prostředek, jako např. zubní rovnátka

inteligentní špony pro každý typ nehtu

Správný výběr a vhodnost systému nehtové špony musí vždy zvolit proškolený pedikér, podolog podle diagnózy pacienta a typu nehtu.

Podofix aktivní nalepovací špona se skládá z elastické plastové podložky, která se nalepí na nehet a integrovaného aktivačního drátku, který po utažení způsobuje požadované napětí. Po přilepení podložky a zatočení drátku se utažené drátkové očko odstřihne a umístí do dutiny v plastové podložce, kde se následně překryje speciálním gelem.

Rozdíl ve srovnání s dalšími lepícími šponami je v tom, že špony Podofix jsou přizpůsobeny pro všechny tvary nehtů, aplikace trvá několik málo minut. Hlavní rozdíl je také v integrovaném drátku, kterým se nastaví požadované napětí nehtu, čímž se zvyšuje maximální účinnost špony na nehet. Špona zůstává přilepená na nehtu do dalšího ošetření, společně s ním roste, takže se nehet samovolně rovná a ten pak nezarůstá. Při další pedikúře je možné postup opakovat. Šponu Podofix měníme dle potřeby. Zpravidla se jedná o 3 návštěvy po 1měsící a pak se dochází až za 2 měsíce, dle potřeby a pravidelné kontroly.